Omlouvání absence

 
Zletilý žák (u nezletilých jeho zákonný zástupce) je povinen nahlásit nepřítomnost na zameškaném vyučování co nejdříve, nejpozději však do tří kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti. Bezprostředně po návratu do školy pak absenci omluví třídnímu učiteli písemnou formou - t.j. omluvný list, lékařská zpráva a pod.
 
Plánovaná absence na jednu vyučovací hodinu se hlásí předem vyučujícímu v příslušné hodině, případně třídnímu učiteli. Absence na celý vyučovací den se hlásí předem třídnímu učiteli, případně ředitelce školy. Plánovaná absence na delší dobu, než jeden den, se hlásí ředitelce školy, případně zastupci ředitelky. Pro účely plánované absence na jeden vyučovací den a déle student vyplňuje Žádost o uvolnění z výuky, kterou si můžete stáhnout zde: žádost o uvolnění z výuky
 
Podrobně se uvolňováním z vyučování zabývá kapitola VI odstavec 1 školního řádu, který najdete v nabídce ŠKOLA, podnabídka Dokumenty školy.
Podrobně se omlouváním absence zabývá kapitola VI odstavec 2 školního řádu, terý najdete v nabídce ŠKOLA, podnabídka Dokumenty školy.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login